Відзнака Омеляна Ковча - це "Оскар Жертовності", це нагорода за "вміння бачити Бога серед пекла на землі"
27 березня в Національній опері України відбулася восьма церемонія вручення міжнародних відзнак Блаженного Священномученика Омеляна Ковча.
Цьогоріч відзнакою були нагороджені військові капелани:
отець Іван Ісаєвич (Українська Греко-Католицька Церква);
отець Юрій Казміренко (Православна Церкви України);
отець Павло Гончарук (Римо- Католицька Церква в Україні);
пастор Василь Хіміч ( Всеукраїнський союз Церков євангельських християн-баптистів).
У 1919 році отець Омелян Ковч розпочав своє жертовне служіння саме капеланом.
У 2019, через 100 років, ми є свідками того, наскільки важливим є такий вибір.
Блаженніший Святослав , відкриваючи церемонію, сказав, що " саме капеланам притаманне унікальне вміння бачити Бога серед пекла на землі". У часи отця Омеляна таким пеклом був концтаборі . У наш час - це війна на Сході. Капелани, які отримали відзнаки, зуміли залишитися людьми в нелюдських обставинах.
У вітальному слові голова Комітету із вшанування пам'яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник наголосив, що вшанування цьогоріч вперше відбуваються на державному рівні, а це сприяє популяризації Омеляна Ковча, його душпастирського служіння та переконань, веде до міжнаціонального та міжрелігійного діалогу.
Після урочистого вручення відзнак відбулася прем'єра мистецького проекту дуету "Тельнюк: Сестри" "Божий Агнець", який присвячено отцю Омелянові Ковчу.
У програмі прозвучали твори на слова Тараса Шевченка, Кароля Войтили( Івана Павла ll), Богдана-Ігоря Антонича.
Музичні композиції творчо відзеркалили життєві переконання Блаженного отця Омеляна: жертовність, милосердя, всеохоплюючу любов до Бога і до людей.
Серед запрошених на урочистостях були присутні Олександр Зозуля, Перемишлянський міський голова, отець Віктор Мельник, адміністратор парафії Святого Миколая, настоятель Святоуспенської Унівської Лаври отець Макарій Дудка, брати-студити, члени Благодійного фонду ім. Омеляна Ковча Василь Очкусь та Зіновій Козак.