Попередня версія сайту та архів данних

 

Приймальна тел/факс (263) 2-16-34

e-mail: info@rada-peremyshlyany.gov.ua

< Церква за здоровий спосіб життя
17.06.2014 10:14 Вік: 10 yrs

Таня Чайковська отримуватиме стипендію президента України


   «Для того, щоб дійти до мети, – насамперед потрібно іти,» – говорить Таня Чайковська, учениця 8 А класу НВК «Перемишлянська школа-гімназія».
Ця особлива дівчинка надзвичайно допитлива, наполеглива і старанна, обдарована. Вчиться на відмінно, бере активну участь в різних заходах, конкурсах, акціях. Захоплюється художньою літературою, робить перші спроби пера. І на аркуш паперу лягає її духовний світ, її мрії. Вона є гордістю свого класу та школи. І хто знає, можливо, у майбутньому про неї довідаються не лише в Україні, а й у світі. А в Україні про Таню уже знають. Вона – переможець Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу знавців української мови  ім. Т. Шевченка.
   Успіхами учениці тішиться заступник директора, учитель української мови і літератури Ірина Володимирівна Науменко, яка готувала дівчину до конкурсу:
– Свої перші успіхи на обласному рівні Тетяна Чайковська здобула у 6 класі. Це була перемога в обласному турі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.
   Цьогоріч у цьому ж конкурсі на обласному рівні Таня здобула ІІ місце. Участь в обласному турі олімпіади з української мови і літератури принесла дівчині ІІІ місце. У мовно-літературному конкурсі знавців української мови ім. Т. Шевченка перемогла на обласному рівні. Завершальний етап конкурсу мав проходити у Києві, та через події, які відбувались у нашій державі, організатори конкурсу вирішили проводити фінал в обласних центрах. Приїжджали представники з Києва із завданнями, які відкривали безпосередньо перед початком конкурсу. Після написання роботи перевірялись у Києві. Приємною несподіванкою було те, що наша Таня отримала диплом І ступеня. Я прийшла на урок і кажу дітям: «Ви знаєте, наша Таня Чайковська зайняла перше місце в Україні.» А учні запитують: «Що в Києві нема кращих?». Кажу: «Та нема!». «І що у Львові нема ліпших?» – «Нема!» – «Що наші Перемишляни – найкращі?!». Їхні очі були сповнені гордості за нашу Таню. І справді, це дуже висока нагорода, і велике визнання на рівні держави. На початковому етапі у конкурсі брали участь більше одного мільйона учнів, студентів і конкурсантів з України та інших держав. Це була лише творча робота. Ви уявляєте, якою має бути та робота, щоб, скажімо, серед трьохсот робіт обрали сто кращих, серед ста – десять, а з тих десяти – одну, яка б сподобалась усім. Тобто робота Тані  мала бути такою, щоб запам’яталась.  З 1 вересня Таня отримуватиме стипендію Президента України. На обласному рівні вона отримала грошову премію.
   Сама Таня скромно говорить, що вона звичайна дівчина, така як усі, і захоплення у неї звичайні:
– Люблю малювати, вишивати, плести різні вироби з бісеру, пишу вірші. Дуже люблю музику рок, реп. Слухаю багато патріотичної музики. Ті історичні події, які відбуваються у нашій державі сильно вплинули на моє світосприйняття. Навчилась пропускати музику через серце. Саме це часто допомагає мені у творчості.
– А друзі, як ставляться до того, що у них така тепер знаменита подруга?
– У мене дуже хороші друзі. Ми часто гуляємо і відпочиваємо разом. Я така ж як і вони, нічим особливим не відрізняюсь. Дуже люблю своїх друзів. І коли згадую про перемогу конкурсі, то розумію, що мої друзі, певне більше раділи з цього приводу, ніж я сама.
– Розумію, що у досягненнях учнів основну роль відіграє учитель і його вміння прищепити любов до свого предмета дітям. Які методи Ви використовуєте у роботі задля досягнення бажаного результату? – запитую в Ірини Володимирівни.
– Під час занять застосовую багато роздаткового матеріалу, приділяю багато уваги практичним завданням. Часто буває так, що доводиться переробити правила з підручника так, щоб вони стали зрозумілими для дітей. А часто буває і навпаки – даю школярам завдання із посібників для вишів. Тут потрібно розуміти, що відмінності в українській мові для учнів та студентів немає. Мова вона одна для будь-якого віку. Іншими словами це диференційований підхід для дітей. Звичайно є учні сильніші, а є й слабші, одні встигають за урок більше завдань зробити, інші – менше. Проте увагу приділяю всім. Не може бути так, щоб учень просидів урок і не відповідав.
Вважаю, що уроки мають бути практичними. Ніколи не вимагаю зубрити правила, для мене важливо, щоб діти змогли застосувати знання на практиці.
– Таню, а чим керувались при підготовці до конкурсу?
 – Найперше, Ірина Володимирівна вчить писати так, щоб кожна робота учня була оригінальною і такою, яка запам’ятається іншим. Під час написання конкурсної роботи це правило виявилось для мене основним. Я писала не просто прозовий твір. У свою роботу вплела елементи власних поезій. Мабуть, саме це і оцінило журі. А, можливо, їм запам’яталось щось інше.
Таня горда з того, що належить до такого прекрасного народу, українців, має таку мальовничу Батьківщину, співучу і багату мову. Вона впевнена, що три ключі відкривають цей прекрасний світ – це знання, думка, уява. Мрія дівчинки – досягнути успіху в житті, принести користь людям і суспільству.
Таня завжди активна, не залишається осторонь від шкільного життя в позакласний час. Дівчина твердо переконана, що всі знання, вміння, отримані за шкільною партою – це міцна платформа, на якій можна будувати успішне майбутнє.
   У поведінці, вчинках учениці, успіхах у навчанні, відчувається і великий позитивний вплив сім’ї, яка виховала в ній найкращі, найблагородніші риси характеру. До речі, мама Тетяни – вчитель географії. То ж і цій науці дівчина приділяє неабияку увагу.
По-особливому радіє успіхам учнів й Ірина Володимирівна, адже розуміє, що її праця є недаремною, коли має таких хороших  і здібних учнів. А ще вона – людина надзвичайно творча, тому вихованці з нетерпінням чекають зустрічей з улюбленою вчителькою, їй вірять, до неї тягнуться, наслідують її, бо кожний  урок – особливий, не схожий на попередній. А за цим – щоденна, постійна  праця над собою.
   Від себе ж додам, молодь найкраще засвоює українське слово,  найміцніше приростає серцем до нього і найпалкіше любить рідну мову, коли доля дарує їй учителя-словесника, який є не тільки професіоналом, але й майстром своєї справи.

                                                                                       Леся ГОРГОТА