У Перемишлянах відбулась презентація Центру надання правової інформації та консультацій.
На сьогоднішній день людина практично щодня зустрічається з потребою реалізувати свої права і захистити їх. У більшості випадків для такого захисту їй необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованих осіб. Однак така допомога потребує значних фінансових затрат, які для соціально незахищених та малозабезпечених осіб є непосильними. Це, в свою чергу, призводить до неспроможності осіб захистити свої права.
Тому створення Центрів правової інформації та консультації (ЦПІК) має на меті забезпечити можливість отримати безоплатну кваліфіковану первинну правову допомогу усім мешканцям, в тому числі соціально вразливим та незахищеним верствам населення.
Саме такий Центр буде відкрито Львівською ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» спільно з Перемишлянською міською радою та за фінансової підтримки МФ «Відродження» у м.Перемишляни.
Центр правової інформації та консультації знаходитиметься у центральній частині міста, за адресою: вул. Галицька, 50. Працюватиме за зручним для громадян графіком.
У ході діяльності ЦПІКу юристи будуть надавати наступні послуги первинної правової допомоги:
- надання правової інформації;
- надання консультацій і роз'яснень з правових питань ( в тому числі і письмових);
- складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру – позовних заяв до суду);
- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації (захист інтересів в суді);
- інформація та рекомендації щодо вирішення досудового спору.
Для того, щоб отримати правову допомогу, людині необхідно звернутися до працівника ЦПІКу. З собою рекомендується мати усі документи, що стосуються питання, яке слід розглянути. Працівник, ознайомившись зі справою, надасть максимально необхідну інформацію, зокрема про спробу реалізації або захисту порушеного права. Наприклад, у багатьох ситуаціях значно ефективнішим за звернення до суду є адміністративне оскарження або укладення мирової угоди. Саме працівник ЦПІК окреслить усі переваги та недоліки кожного способу та допоможе людині визначити, який спосіб краще застосовувати у конкретній життєвій ситуації.
Усі працівники ЦПІКу є кваліфікованими юристами з достатнім досвідом роботи. Крім того, для них ГО ЦДМС заплановано проведення додаткових навчань, під час якого львівські юристи акцентують увагу на особливостях у деяких категоріях справ. Окремо передбачене вивчення досвіду львівських колег, що працюють у ЦПІКу.
Центр розпочне свою роботу на постійній основі з жовтня 2014 року. «Створення таких центрів, особливо у невеликих містах, є важливим з огляду на необхідність забезпечити можливість мешканців своєчасно та ефективно реалізувати або захистити свої права. Крім того, це важлива цеглинка у розбудові правової держави, де кожен громадянин відчуватиме себе захищеним», - зауважує Перемишлянський міський голова Олександр Зозуля.
У ЦПІКу можна отримати відповіді на запитання, що стосуються цивільних, сімейних, земельних, житлово-комунальних правовідносин, а також відносин, пов’язаних із створенням та діяльністю об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.