Попередня версія сайту та архів данних

 

Приймальна тел/факс (263) 2-16-34

e-mail: info@rada-peremyshlyany.gov.ua

< Отець Омелян Ковч – священик, який став блаженомученником та прикладом служіння для сучасного духовенства
13.05.2014 16:30 Вік: 10 yrs

Своєю присутністю у Польщі покажемо, що Україна європейська держава


   Вже 5-й рік триває співпраця у соціально-культурній галузі між містом Перемишляни і містом Скавіна ( Республіка Польща). Ще у 2008 році керівники міст обговорили та уклали в документ важливі та вигідні пункти спільних заходів для обидвох міст сусідніх держав. Співпраця між містами передбачає: взаємне інформування про історію, товариські та культурні події, в діяльності жителів; підтримку візитів мешканців міст, туристичних груп, в першу чергу, дитячих організацій, а також молодіжних спортивних та культурних груп; розвитку культурного обміну; обміні досвідом в сфері управління містами та інші спільні подібні заходи.

   З 15 до 22 травня у Скавіні відзначатимуться Дні міста. Святкування відбуватимуться за участі делегацій із України, Німеччини,  Італії, Словаччини, Чехії та Великобританії. Програма насичена конференціями, конкурсами, розвагами, спортивними змаганнями та екскурсіями. Кульмінацією святкувань буде великий концерт за участі артистів міста Скавіна, а також кожна делегація представлятиме свої музичні номери. На цьому концерті лунатиме також і милозвучна українська пісня. Учениці Перемишлянської школи-гімназії Марків Марія, Андрусишин Ольга, Катруся Ільчишин, Соломія Козак, Андріана Біла та учениці Перемишлянської школи №2 ім.Омеляна Ковча Ярина Савчук, Ярина Окарма, Діана Заверуха, Ярина Лоїк, Ольга Михайлишин, Катруся Ших виконають для європейських глядачів найгарніші твори із свого репертуару. Учасниці делегації хочуть своєю піснею та костюмами донести до представників інших країн красоту української культури, неповторність рідної пісні, різнобарвність та віками закарбовану символіку української вишиванки. Дівчата розповіли, що першою буде пісня під назвою «А ми дівчата з України», якою хочуть захопити публіку і з перших акордів та слів наголосити на тому, що українська пісня є однією із най милозвучніших у цілому світі. Також юні співачки переконані - пісня це душа народу, тому своїм виконанням відкриють неповторність, глибину і духовність свого народу.

   Напередодні від’їзду до Польщі, вдалося поспілкуватися з учасниками делегації. В цілому діти дуже задоволені можливістю відвідати сусідню, європейську країну. Одна з найменших учасниць Марія Марків має надію знайти у Скавіні нових друзів, спілкуватися з ними і запросити до себе в гості. Старшокласниця Андріана Біла від поїздки очікує позитивних результатів. Дівчина розповідає, що хоче побувати у столиці Польщі – Варшаві, оглянути місця перебування польської знаті, а також має на меті вивчити польську мову, бо вважає за необхідне знати мови, зокрема сусідніх держав.

   Окрім співучих і красивих дівчат, українське місто Перемишляни будуть представляти хлопці-спортсмени. Під час святкувань між однолітками міст Німеччини, Словаччини, Великобританії, Італії та Чехії пройде футбольний турнір. Наші юні футболісти кажуть, що хочуть показати футбол найкращого рівня, а також їм буде цікаво змагатися із хлопцями з інших країн. На питання, як будуть спілкуватися під час гри, наприклад, з німецькою командою, відповіли логічно: у футболі є правила, вони одинакові в цілому світі. Перемишлянська футбольна команда тривалий час вже готується до гри у Скавіні. Тренерує хлопців і супроводжуватиме у поїздці Тарас Гвоздик (колишній гравець Харківського футбольного клубу «Металіст»).

    Неможна оминути увагою ще інших маленьких перемишлянців, які також готувалися до представлення своїх робіт у Скавіні. Це вихованці художнього відділення при музичній школі м.Перемишляни. Юні художники під керівництвом п.Лесі Юськовець намалювали малюнки на тему «Барви мого міста» і «Моя мала вітчизна». Серед багатьох неповторних і гарних художніх робіт обрано 13 найкращих, які будуть виставлені на виставці у Скавіні для огляду міжнародного журі. На малюнках зображене місто Перемишляни. Діти розповідають, що старалися відобразити у фарбах красоту рідного міста. Учень 1-го класу художнього відділення Роман Зозуля розповів, що у своїм малюнком хотів показати, що його рідне місто - найгарніше. Для всіх вихованців художнього відділення, роботи яких оглядатимуть за кордоном, задоволені своїми малюнками і висловлюють надію, що у майбутньому здобудуть більше навиків для досконалішого відображення на папері природи, архітектури і навіть особливого духу рідного міста.

   Спілкуючись із цими дітьми, які представлятимуть Україну у Польщі помітний дух патріотизму, і навіть національної свідомості. Всі вони говорять, що хотіли б показати свою державу з найкращої сторони. Своїм співом, багатими національними костюмами, силою духу, які закладені в генах українців будуть заявляти про себе як правдива європейська молодь.